Ta witryna wykorzystuje pliki cookie zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz zrezygnować z zapisywania plików cookie modyfikując ustawienia przeglądarki.

Sylwester
 
 
 
 

Sylwester w Londynie

W ostatnich latach tak wielu naszych rodaków wyemigrowało do Wielkiej Brytanii, że sylwester w Londynie stał się bardzo modny. Jest to bowiem okazja odwiedzenia członków rodziny, a jednocześnie zwiedzenia zabytków tego niepowtarzalnego miasta i przeżycia w nim niezapomnianej nocy sylwestrowej. Dla osób, które nie posiadają w Londynie bliskich biura podróży oferują liczne wyjazdy sylwestrowe, przeważnie kilkudniowe połączone ze zwiedzaniem miasta. Sylwester w Londynie to niezapomniane przeżycie za względu na koloryt tego miasta. W Londynie mieszka 12 mln mieszkańców z czego 3 mln to ludność napływowa z przeróżnych kultur i krajów całego świata. Ta różnorodność będąca zarazem urokiem kosmopolitalnego Londynu wabi swą magią i powoduje, że sylwester w Londynie otwiera oczy na świat.

Plenerowy Sylwester w Londynie wokół London Eye

Wielka plenenerowa impreza sylwestrowa w Londynie skupiona jest wokół London Eye czyli wielkiego obrotowego koła widokowego o wysokości 135 metrów, na którym umocowane są kapsuły widokowe, a na czas nocy sylwestrowej montowane są także fajerwerki. Koło to znajduje się w pobliżu mostu Westmister i Big Bena, którego bicie o północy rozpoczyna fantastyczny pokaz sztucznych ogni, których blask odbija się w wodach Tamizy i jest widziany z każdego punktu miasta. Ten wielki i otwarty sylwester w Londynie rozpoczyna się w godzinach wieczornych, kiedy to w uliczkach wokół London Eye zaczynają gromadzić się tłumy i trwa do samego rana. Pięknym przeżyciem jest także rejs statkiem po Tamize w noc sylwetrową i obserwowanie pokazu fajerwerków z pokładu statku.

 

Sylwester w Londyńskich pubach

W Londynie działa olbrzymia ilość dyskotek i barów. Samych pubów w Londynie jest ok. 5200. Są to lokale różnej klasy i urządzone w różnych stylach. Tak więc, jeśli decydujesz się spędzić Sylwester w Londynie w jednym z pubów to wybór masz przeogromny. Zarówno co do ceny jak i klimatu. Najlepiej jednak skorzystać z rekomendacji znajomych. Warto też wiedzieć na co możesz liczyć w zakresie konsumpcji. Sylwester to wyczerpująca noc, więc aspekt ten jest nie do pominięcia.

Tradycyjny Sylwester w londyńskim pubie oznacza tradycyjne angielskie menu, czyli:
- najpopularniejsze fish and chips czyli ryba smażona w panierce z frytkami
- smażona wieprzowina z warzywami
- baranina w sosie miętowym
- Yorkshire pudding - coś w rodzju naleśnika ale o wiele grubsze
- chipsy
- piwo podawane w kuflach o pojemności 1 pinta ( 568 ml) lub 0,5 pinta (284 ml)

Sylwester w Londynie - sztanadrowa potrawa to smażona lub grillowana ryba z frytkami

W ostatnich latach wielonarodowość w Londynie wpłynęła jednak na wzbogacenie tradycyjnego i nie cieszącego się sławą angielskiego menu. Tak więc w wielu lokalach bardzo popularną kuchnią jest indyjska i chińska. Spotkamy także potrawy z Maroka, Tajlandii, Japonii, Rosji, Polski i wielu innych krajów. Tak więc decydując się na pub, w którym spędzisz Sylwester sprawdź oferowane menu.

Sylwester w Londynie połączony ze zwiedzaniem

Jak widać Sylwester w Londynie to moc atrakcji. Jednakże wybierając się do Londynu na sylwestra warto skorzystać z kilkudniowych imprez wyjazdowych oferowanych przez wiele biur podróży. Takie wyjazdy łączą w sobie zwiedzanie Londynu, zrobienie zakupów, poznanie klimatu róznych dzielnic miasta z zabawą sylwestrową. A w Londynie jest co oglądać.

Do najsławniejszych zabytków należą:
- Pałac Buckingham - siedziba królów
- Parlament
- Big Ben - wielka wieża zegarowa
- British Museum
- National Gallery
- Muzeum Figur Woskowych Madam Tussaud
- Tower of London - kompleks budowli łączący funkcje pałacu i twierdzy
- Opactwo Westminsterskie miejsce koronacji i spoczynku królów, skarbiec, gdzie przechowywany jest największy diament świata

To tylko niektóre ze znanych obiektów, które warto zobaczyć, a o których więcej informacji znajdziecie bez trudu w internecie.

Bez względu na to w jaki sposób zdecydujecie się obchodzić Sylwester w Londynie na pewno będzie on warty wspomnień.

Zobacz sylwester w innych miejscach:

Sylwester w Paryżu

Sylwester w Paryżu

Sylwester w Zakopanem

Sylwester w Zakopanem

Sylwester nad morzem w egzotycznych krajach

Sylwester nad morzem

Sylwester 2013 | Web Design by Portalion | Polityka prywatności

Copyright 2007-2013 by sylwesteronline.pl | Wszelkie prawa zastrzeżone | Kopiowanie całości i fragmentów bez zezwolenia zabronione

Page copy protected against web site content infringement by Copyscape